موسسه مهاجرتی آوا غفاری و همکاران

کارشناس رسمی وزارت مهاجرت کانادا

ICCRC No:R520270

مشاوره رایگان    ٨٦٠٨٦١٥٨-٠٢١
موسسه مهاجرتی آوا غفاری و همکاران

کارشناس رسمی وزارت مهاجرت کانادا

ICCRC No:R520270

ویزای تحصیلی کانادا از طریق دانش آموزی

ویزای تحصیلی برای دانش آموزان در کانادا

یکی از راه های دریافت ویزای تحصیلی،تحصیل در مدارس معتبر کانادا میباشد که در این مقاله ما به بررسی چگونگی گرفتن ویزای تحصیلی برای  دانش آموزان در کانادا میپردازیم.کانادا دارای یکی از بهترین سیستم های آموزشی در دنیا می باشد. مدارس دولتی و خصوصی با کیفیت آموزشی فوق العاده و امکانات جانبی بسیارعالی سالانه پذیرای تعداد زیادی دانش آموز از سرتاسر دنیا میباشد. سیستم آموزشی ،کلاس های جانبی بسیار متنوع و کاربردی و همچنین وجود خوابگاه و رستوران و باشگاه ورزشی در زیرمجموعه مدارس می تواند کلیه نگرانی های والدین را در مورد شرایط فرزندشان در مدارس کشور کانادا برطرف کند.

در ویزای تحصیلی – دانش آموزی دولت کانادا این اجازه را به پدرویا مادر می دهد که در دوران تحصیل در کنار فرزندانشان باشند ،چنانچه به هر دلیلی پدرومادر حضور نداشته باشند، والدین بایستی نسبت به انتخاب یک قیم کانادایی (Custodian) اقدام نمایند تا در دوران تحصیل سرپرستی دانش آموز را برعهده بگیرد.قیم کانادایی می تواتند فرد دارای اقامت دائم نیز باشد.

داشتن مدرک زبان برای ورود به مدارس کانادا الزامی نمیباشد.

مدارس کانادا

blue schoolbag with copybook orange 23 2148179050 ویزای تحصیلی کانادا از طریق دانش آموزی ویزای تحصیلی برای دانش آموزان در کانادامدرسه در کانادا از ۵-۶ سالگی شروع میشود و از ابتدایی تا دیپلم ۱۲ سال میباشد.در استان کبک دوره ی دبستان تا دیپلم ۱۱ سال میباشد و دو سال نیز باید دوره ی پیش دانشگاهی گذرانده شود.مدرسه در این کشور ۵ روز در هفته میباشد که از اواخر آگوست تا اوایل ماه ژوئن هر سال است.از آنجا که کانادا کشوری دو زبانه است ،مدرسه به زبان انگلیسی و فرانسه در کل کانادا قابل دسترس است.

مدارس در کانادا در دو دسته میباشد:

۱)مدارس دولتی کانادا :

شهریه: ۱۴ هزار دلار. بیمه دانش آموزی ۱۰۰۰ دلار.
مدارس دولتی کشور کانادا برای افراد شهروند کانادا و دارندگان کارت اقامت دائم کاملا رایگان هستند و در عین حال برای دانش آموزان خارجی دارای شهریه بالایی میباشند. اگر اولین سال هست که فرزند خود را در مدارس کانادا ثبت نام میکنید، از ایشان تست هایی گرفته میشود تا ببینند از چه سطحی باید شروع کنند و همچنین ممکن است دوره های تقویتی زبان انگلیسی یا فرانسوی برای محصل گذاشته شود.

ترکیب محصلین کانادایی و محصلین بین المللی درتمام مدارس کانادا دیده میشود و این مدارس جز استانداردترین و با کیفیت ترین سیستم های آموزشی کل دنیا میباشند.

۲)مدارس شبانه روزی کانادا:

انجمن مدارس شبانه روزی در کانادا است که مدارس معتبر شبانه روزی را معرفی میکند. این مدارس به نحوی هستند که محصل در آنجا درس خوانده و همزمان اقامت دارد. شهریه این مدارس بین ۳۰ تا ۶۰ هزار دلار در هر سال است.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی برای دانش آموزان در کانادا

 • اگر دانش آموزی در خارج از کانادا باشد و مقیم یا تابع کانادا نباشد، با او همانند دانشجویان رفتار می شود و می تواند از مدرسه ای در کانادا پذیرش بگیرد.
 • دانش آموزان نمی توانند با ویزای توریستی در کانادا تحصیل کنند و باید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنند.
 • داشتن حداقل پنج سال سن
 • داشتن پشتوانه مالی از سوی پدر و مادر برای پرداخت شهریه مدارس و مخارج زندگی فرزند در زمان تحصیل در کانادا با ارایه مدارک بانکی
 • داشتن قیم یا همان Custodian در کانادا که این فرد باید صلاحییت داشته باشد.(فردی که قیم فرزند شما می شود، بایستی شهروند یا مقیم  دائم کانادا باشد.)

وضعیت سکونت دانش آموزان بین المللی در کانادا

 • اقامت با والدین، پدربزرگ یا مادر بزرگ که با ویزای همراه به کانادا خواهند آمد.
 • اقامت با بستگان، دوستان یا آشنایانی که ساکن کانادا هستند.
 • اقامت در پانسیون مورد تایید اداره آموزش و پرورش و دولت کانادا

مراحل دریافت ویزای دانش آموزی کانادا

۱)دریافت نامه پذیرش اولیه از مدرسه

مدارک لازم در این مرحله

 • ترجمه ریز نمرات سال های گذشته دانش آموز
 • توصیه نامه علمی از معلم،مدیر یا مشاور تحصیی مدرسه
 • تکمیل فرم ها و مدارک لازم برای دریافت پذیرش
 • پرداخت هزینه (۲۵۰-۳۰۰ دلار)

۲)پس از صدور نامه پذیرش اولیه، شهریه دوره باید به حساب مدرسه واریز شود تا نامه پذیرش اصلی صادر گردد. 

۳)ارسال درخواست برای دریافت مجوز تحصیل از دولت استانی کبک (CAQ) توجه داشته باشید که برای سایر استان ها، نیازی به دریافت این مجوز نیست. 

(CAQ تأییدیه ای است که ایالت کبک کانادا به دانشجویان متقاضی تحصیل در این استان ارائه میدهد.)

۳) ارسال درخواست برای دریافت ویزای تحصیلی به دولت فدرال(study permit)

۴)آماده سازی مقدمات سفر و اقامت دانش آموز

بنابراین تحصیل در مدارس کانادا و گرفتن ویزای تحصیلی _ دانش آموزی  راهی سریع برای ورود فرزندانتان به این کشور است.علاوه بر این کودکانتان با تحصیل در این کشور فرصت تحصیل در بهترین مدارس دنیا را کسب میکنند.مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آوا غفاری در سریع ترین زمان امور مربوطه به ثبت نام در مدارس کانادا و اخذ ویزای تحصیلی را انجام مدهند.

 

برای ارزیابی شرایط خود ، به قسمت فرم ارزیابی  مراجعه فرمایید. همکاران پس از بررسی با شما تماس خواهند گرفت.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید…

 

فهرست مطالب

مشاوره مهاجرتی تخصصی و رایگان

برای بهره مندی از مشاوره تخصصی و رایگان کافی است از طریق دکمه زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.

سوالات متداول

می توانید سوالات متداولی که پرسیده میشود را از این قسمت مشاهده کنید.