موسسه مهاجرتی آوا غفاری و همکاران

کارشناس رسمی وزارت مهاجرت کانادا

ICCRC No:R520270

مشاوره رایگان    ٨٦٠٨٦١٥٨-٠٢١
موسسه مهاجرتی آوا غفاری و همکاران

کارشناس رسمی وزارت مهاجرت کانادا

ICCRC No:R520270

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ(همسر و فرزند)

اسپانسرشیپ همسر و فرزند

تمام کسانی که مقیم و یا شهروند کانادا هستند و بالای ۱۸ سال سن دارند میتوانند افرادی را تحت عنوان خانواده ی خود به کانادا بیاورند(اسپانسرشیپ همسر و فرزند) تا آنها نیز اقامت دائم کانادا دریافت کنند.این افراد شامل موارد زیر میباشد:

که در این مقاله فقط به تفسیر اسپانسرشیپی همسر و فرزند میپردازیم.برای اطلاع از اسپاسرشیپی پدر، مادر و پدر بزرگ و مادر بزرگ به مقاله ای که به این موضوع پرداختیم مراجعه شود.

اسپانسرشیپی همسرو فرزند، یک بخش از برنامه مهاجرت به همراه خانواده است. در این برنامه، شهروند کانادا یا اشخاصی که اقامت دائم کانادا را دارند میتوانند برای انتقال همسر و فرزندانشان به کانادا درخواست خود را به وزارت مهاجرت ارائه دهند.

فرد اسپانسرکننده باید قراردادی را امضا کند و طی آن متعهد شود که هزینه های زندگی فرد اسپانسرشونده را در مدت زمان مشخص شده میدهد.اگر شما در استانی به غیر از کبک زندگی میکنید این قرارداد را با IRCC یاهمان اداره ی مهاجرت کانادا میبندید و اگر شما در استان کبک هستید قرارداد بین شما و MIDI یا همان اداره ی مهاجرت استان کبک میباشد.همچنین قراردادی بین فرد اسپانسرکننده و اسپانسرشونده بسته میشود تا دولت کانادا مطمعن شود هر کدام از طرفین مسئولیت های خود را میدانند.

اسپانسرشیپی همسر

برای ارائه درخواست اسپانسری همسر و یا پارتنر،اسپانسر باید ثابت کند که رابطه آنها تحت یکی از سه دسته است:
الف) همسر
ب ) پارتنر مشترک
ج ) پارتنر همجنس

(کانادا نامزد را برای مهاجرت خویشاوندی به رسمیت نمی شناسد.)
*توجه: موسسه مهاجرتی آوا غفاری و همکاران فقط در زمینه همسرقانونی فعالیت دارد.برای ارائه درخواست اسپانسری همسر و یا پارتنر،شخص اسپانسر باید بتواند بصورت کاملا مستدل رابطه شان را اثبات کنند و نحوه این اثبات به طرز محسوسی در زمان پروسه بررسی پرونده و نتیجه آن تاثیر دارد .به دلیل سواستفاده هایی که در این زمینه اتفاق افتاده است سختگیری های شدیدی در بررسی پرونده از طرف آفیسر مهاجرت صورت می پذیرد.

شرایط مورد نیاز برای اسپانسر کردن همسر

  • ۱۸ سال تمام به بالا باشد.
  • باید مقیم ساکن در کانادا و یا سیتیزن باشد و در زمان اسپانسرشیپ در کانادا زندگی کند. در صورتی که اسپانسر در کانادا زندگی نمیکند، باید حتما در زمان صدور اقامت دائم برای اسپانسر شونده (در مورد همسر وفرزند) در کانادا زندگی کند.
  • زندانی نبوده و ورشکسته نباشد و مرتکب جرم سنگین نشده باشد و همچنین نامه اخراج از کانادا دریافت نکرده باشد.
  • باید به مدت سه سال فرد اسپانسر کننده تعهد به تامین هزینه های اولیه زندگی فرد اسپانسر شونده را بدهد. این تعهد بدون قید و شرط میباشد.

موارد پس از اسپانسرشیپی همسر

  • فردی که اسپانسر همسر خود میشود ،متعهد میشود که به مدت ۳ سال هزینه های زندگی همسرش را بپردازد. این تعهد حتی با طلاق طرفین از بین نمیرود و اگر پس از طلاق فرد اسپانسرشده از دولت کانادا کمک مالی بگیرد،اسپانسرکننده موظف به پرداخت پول به دولت میشود.
  • اگر پس از اسپانسرشیپی طلاق صورت بگیرد،فرد اسپانسرکننده تا ۵ سال حق اسپانسر شدن برای همسری جدید را ندارد.

هدف  طرح اسپانسرشیپی این است که اعضای خانواده در کنار هم در کانادا باشند در نتیجه اگر شما نیاز به دریافت اقامت برای همسر و فرزند خود دارید میتوانید از این برنامه استفاده کنید.همکاران ما در موسسه مهاجرتی آوا غفاری در کنار شما هستند تا در سریع ترین زمان اقامت اعضای خانواده ی شما را دریافت کنند.

 

برای ارزیابی شرایط خود ، به قسمت فرم ارزیابی  مراجعه فرمایید. همکاران پس از بررسی با شما تماس خواهند گرفت.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید…

فهرست مطالب

مشاوره مهاجرتی تخصصی و رایگان

برای بهره مندی از مشاوره تخصصی و رایگان کافی است از طریق دکمه زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.

سوالات متداول

می توانید سوالات متداولی که پرسیده میشود را از این قسمت مشاهده کنید.