موسسه مهاجرتی آوا غفاری و همکاران

کارشناس رسمی وزارت مهاجرت کانادا

ICCRC No:R520270

مشاوره رایگان    ٨٦٠٨٦١٥٨-٠٢١
موسسه مهاجرتی آوا غفاری و همکاران

کارشناس رسمی وزارت مهاجرت کانادا

ICCRC No:R520270

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

  • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری (تجاری )

    اگر شما یک بازرگان و یا فردی هستید که در زمینه های گوناگون تجارت مشغول به کارید و مایل هستید در کانادا سرمایه گذاری کنید، برنامه مهاجرت سرمایه گذاری می تواند یک روش بسیار ارزشمند و خیلی سریع برای مهاجرت به کانادا باشد. هدف در برنامه مهاجرت به روش سرمایه گذاری جذب افرادی با تجربه و سابقه مدیریتی و تجاری است تا به رشد و توسعه اقتصادی کانادا کمک کنند.
    اگر علاقه مند به سرمایه گذاری در کانادا هستید، چند راه برای شما وجود دارد. شما می توانید از طریق برنامه فدرال اقدام کرده و یا اگر استان مورد نظر خود را برای زندگی انتخاب کرده اید می توانید برای مهاجرت سرمایه گذاری کانادا از طریق یکی از برنامه های مهاجرت تجاری استانی اقدام کنید.

•  برنامه سرمایه گذاری ( تجاری )

هدف از برنامه مهاجرت سرمایه گذاری (تجاری) کانادا توسعه رشد اقتصادی و اشتغال از طریق جذب سرمایه گذاران، کارآفرینان و خویش فرمایان دارای سرمایه، شم تجاری و مهارتهای کارآفرینی از خارج به کشور کانادا می باشد.
همچنین در برنامه مهاجرت سرمایه گذاری (تجاری) کانادا سعی می شود با پذیرش افرادی که با بازارهای رو به رشد خارجی آشنا هستند و همچنین با توجه کردن به نیازها و خواسته های آنها، فرصت های تجاری جدید ایجاد کرده و میزان دسترسی به آن بازارها را گسترش دهند.
افراد دارای تجربه تجاری/مدیریتی با خالص دارایی نسبتاً بالا می توانند در یکی از گروه های زیر برای برنامه مهاجرت تجاری کانادا اقدام کرده و درخواست ویزای مهاجرت کانادا (اقامت دائم) بکنند:

۱-برنامه مهاجرت بروش کارآفرینی استارت آپ ویزا:

برای اینکه بعنوان یک کارآفرین واجد شرایط باشید باید یک طرح عالی و منحصر بفرد تجاری که مورد تایید و موافقت یکی از موسسات سرمایه گذاری در کانادا باشد ارایه دهید.

۲-برنامه مهاجرت به روش سرمایه گذاری:

برای اینکه بعنوان یک سرمایه گذار واجد شرایط باشید دارا بودن معادلCAD$10,000,000 و سرمایه گذاری مبلغ CAD$2,000,000 بدون گارانتی به مدت ۵ سال در یک کسب و کار نوآورانه و سودآور که باعث ایجاد فرصت های شغلی در کانادا شود الزامی است.

۳-برنامه مهاجرت بروش کارآفرینی :

در این روش بسته به استان مورد انتخاب، شما بایستی حداقل مبلغ مشخصی را برای راه اندازی یک بیزینس و یا شراکت ۰٫۳۳ درصد ی در یک بیزنس به کشور کانادا منتقل کنید . از شرایط اصلی دیگر این روش داشتن سابقه ۲ ساله مدیریت بیزینس خود و یا سابقه مدیریت در دیگر شرکت هاست. در این روش شما ابتدا با ویزای کار به کشور کانادا وارد میشوید و پس از راه اندازی بیزینس و استخدام حداقل یک شخص شهروند و یا دارای اقامت دائم شما میتوانید درخواست اقامت دائم دهید.

مدت رسیدگی به درخواستها

مدت رسیدگی به درخواستهای مهاجرت تجاری فدرال بسته به دفتر صدور ویزای مهاجرت کانادا که رسیدگی پرونده شما را بر عهده دارد متفاوت است.

هزینه های رسیدگی به درخواست

هزینه های رسیدگی به درخواست های مهاجرت فدرال نیز بسته به دفتر صدور ویزای مهاجرت کانادا که رسیدگی پرونده شما را بر عهده دارد متفاوت است.

۴- برنامه مهاجرت بروش سرمایه گذاری کبک

اگر مایل هستید در استان کبک اقامت گزیده و از برنامه مهاجرت تجاری استفاده کنید باید از طریق برنامه مهاجرت تجاری کبک اقدام کنید.
برنامه مهاجرت تجاری کبک یکی از برنامه های اعطای مهاجرت به کاناداست که برای افراد دارای تجربه کارآفرینی، سرمایه گذاری و یا خویش فرمایی ارائه می شود.
کلیه متقاضیان باید بتوانند نشان دهند که قادر به اداره امور اقتصادی خود در کانادا بوده و بعد از پذیرفته شدن در استان کبک زندگی خواهند کرد. برگزیدگان بعد از تایید استان Certificate de Selection du Québec (سند گزینش CSQ – Québec) که مدرک رسمی صادر شده توسط Government du Québec است و سپس بعد از تکمیل کارهای معاینه پزشکی و کنترل های امنیتی ویزای مهاجرت کانادا (اقامت دائم) دریافت می کنند.
هر یک از سه زیر گروه (کارفرمایان، سرمایه گذاران و خویش فرمایان) الزامات و شرایط و مراحل گزینش خاص خود را دارند.

• برنامه سرمایه گذاری کبک:

برای اینکه بعنوان یک سرمایه گذار واجد شرایط باشید حداقل خالص دارایی های شما باید CAD$1,600,000 باشد، سابقه مدیریتی داشته و آماده باشید مبلغ CAD$800,000را برای مدت ۵ سال بصورت تضمینی سرمایه گذاری کنید.

•  برنامه کار آفرینی کبک:

برای اینکه بعنوان یک کارآفرین واجد شرایط باشید باید حداقل دارایی های خالص شما CAD$300,000 باشد، سابقه مدیریتی در یک شرکت متعلق به خود یا غیر داشته و آمادگی و توانایی تاسیس یا خرید شرکت یا کسب و کاری را در کبک داشته باشید که حداقل یک شغل جدید ایجاد می کند.

مدت رسیدگی به درخواستها
مدت زمان رسیدگی به درخواست های مهاجرت تجاری کبک بسته به دفتر صدور ویزای مهاجرت کانادا که رسیدگی پرونده شما را بر عهده دارد متفاوت است.

برای ارزیابی شرایط خود ، به قسمت فرم ارزیابی  مراجعه فرمایید. همکاران پس از بررسی با شما تماس خواهند گرفت.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید…

 

فهرست مطالب

مشاوره مهاجرتی تخصصی و رایگان

برای بهره مندی از مشاوره تخصصی و رایگان کافی است از طریق دکمه زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.

سوالات متداول

می توانید سوالات متداولی که پرسیده میشود را از این قسمت مشاهده کنید.